زیباترین هواپیمای کاغذی جهان ، تصاویر ؛؛ از سال 2008 تا کنون لوکا استوارت بر روی ماکت بوئینگ 777 مدل 300ER کار می‌کند. او این ماکت را با کاغذ مانیل ساخته است.

از سال 2008 تا کنون لوکا استوارت بر روی ماکت بوئینگ 777 مدل 300ER کار می‌کند. او این ماکت را با کاغذ مانیل ساخته است.

او که برای این کار دو سال از درس و دانشگاه فاصله گرفته الان 22 سال دارد و تقریبا تمام زمان خود را بر روی این پروژه گذاشته است که دیگر رو به اتمام است.

فیفادی: این هواپیمای کاغذیبه قدری شبیه به هواپیمای واقعی است که اگر اندازه آن 48 در 48 در 12 اینچ نبود نمی‌توانستید آن را از هواپیمای واقعی تشخیص دهید. این تصویر کابین تکمیل شده آن است:

یکی از تکه‌های اولیه این پازل، قسمت جلوی 777-300ER به جز روکش و دماغه آن را در زیر می‌بینید:
استوارت بقیه ماکت را نیز با دستانش ساخته است و تکه ها را جز به جز سوار کرده است. این طرح کلی قطعات صندلی‌های کلاس تجاری هواپیماست:
اتاقک کابین خلبان هواپیمای بوئینگ 777-300ER لوکا استوارت همه از کاغذ مانیل ساخته شده‌است:به ساختار یکی از درهای کابین هواپیما دقت کنید:
این یکی از صندلی‌های کلاس تجاری است که روی انگشت جای گرفته‌است. اگرچه ساختار هر هواپیما در هر ایرلاین متفاوت است ولی در پروازهای خطوط هوایی آمریکا بوئینگ777-300ER دارای گنجایش 386 مسافر، چهار کلاس و شش کابین می‌باشد:و این هم از صندلی‌های کلاس اقتصادی هواپیما:
تصویر زیر می‌تواند یک بوئینگ 777 واقعی در دست ساخت باشد با رنگ داخلی متفاوت؛ ولی درواقع این چیزی نیست جز داخل بدنه هواپیمای لوکا استوارت:و این هم درب عقب تخلیه بار هواپیما:
لوکا استوارت هواپیمای خود را به لباس خطوط هواپیمایی هند که از بوئینگ 777-300ER استفاده می‌کنند تجهیز کرده است:
و این هم تصویر واقعی بوئینگ 777-300ER خطوط هوایی هند:اگرچه استوارت می‌توانست موتور را بدون توجه به جزئیات داخل آن درست کند، ولی همانطور که می‌بینید دقت زیادی در جزئیات آن به کار رفته است:
و این هم عکسی از نمای جلوی موتور:
معکوس کننده رانش موتور هواپیما:
یکی از موتورها کامل شده و موتور دیگر هنوز خیلی کار دارد:
این عکس بخش مختلط کلاس تجاری و کلاس اقتصادی هواپیما را نشان می‌دهد:
و حالا نگاهی به در نصب شده کابین هواپیما بیاندازید:
به نظرشما چقدر مواد غذایی و نوشیدنی در این لژ جا می‌شود؟؟‍!
چرخ‌های فرود هواپیما:
یک سری تایر برای چرخ‌های هواپیما:
سکان عمودی این هواپیما چیزی از سکان‌های عمودی هواپیماهای واقعی کم ندارد:
و در نهایت مخروطی دم و بال افقی هواپیما که هنوز بر روی بدنه سوار نشده است: